Basın ve Yayın

Gazeteler ve Medya siteleri dizini. Linklerimiz sayesinde gazete okuma alışkanlığınızı İnternet üzerinden sürdürün.

Siteler: Basın ve Yayın: Gazete ve medya linkleri ve siteleri.

İnternet üzerinden gazeteleri okumanıza yarayacak siteler ve linkleri bu sayfada bulabilirsiniz. Haber kaynaklarını bir arada toplayan siteler sayesinde gün içinde birçok gazeteyi okuyabilir ve haberlere anında ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki siteler sayesinde habersiz kalmayın veya gazetelerin kendi sayfalarından haberleri anında okuyun.

Gazetelere Link siteleri:
 • Gazeteler.live: Gazeteler ve haber sitelerine linkler içeren bir site. Haber başlıklarını güncel olarak ileterek diğer gazete sitelerinden sitelerden farklılığını ortaya koyuyor. Gazeteleri ve haberleri bu siteden kolaylıkla takip edebilirsiniz.
 • Gazeteler.co.uk: Gazeteler içerikli diğer bir link sitesi. gazetelere buradan  ulaşabilir ve gündemi takip edebilirsiniz.
 • Gazeteler.be: Sade tasarımıyla kolay ve kullanışlı bir gazeteler sitesi.
Ulusal Gazeteler:
 • Akşam Gazetesi: “Türkiye’nin gazetesi” sloganıyla yayın yapan bu gazetenin İnternet yayını.  Günlük gazeteden haberler ve köşe yazılarını okuyabilirsiniz. 20 Eylül 1918 tarihinde kurulan gazeteye 2013 yılında TMSF tarafından el konulmasının ardından AK Partili yönetici atanan gazete bu haliyle Türk Medya Gurubu’na satılmıştır. El konulduğu günden itibaren hükumet yanlısı haberleriyle tanınmaktadır.
 • Anayurt Gazetesi: Günlük siyasi gazete haber ve köşe yazıları içeriyor. Künyesinde belirtildiği gibi köşe yazarları tarafından hazırlanan yazıların hukuki sorumluluğu tümüyle yazarlara ait olan ve yazarların bağımsız hareket ettiği görünümünü veren bir gazete.
 • Birgün Gazetesi: Günlük basılan gazetenin web sitesi de aynı güncel haberleri içermekte. Dünyadan haberleri verirken Türkiye’nin de sorunlarına açıklıkla değinebilen gazetenin haberlerini okuyabilirsiniz.
 • Cumhuriyet Gazetesi: Günlük basılan gazetelerin içinde ismiyle de temsil etmek istediği Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkelerine önem veren, Atatürk devrim ve ilkelerinin açtığı “ulusal aydınlanma” yolunda haberlerini sürdüren gazetedir. Aklın bağnazlıktan, bilimin dinden bağımsızlaşması yönünde tarafını belirlediği için birçok siyasi tarafından eleştirilen gazete, laiklik ilkesinin toplumca benimsenmesi için çaba gösterdiğini kendi künyesinde de belirtmektedir.
 • Dünya Gazetesi: Ekonomi ve piyasa üzerine kapsamlı bir haber sitesi olan Dünya Gazetesi’nin sitesi günlük basılan gazetenin anlık güncellenen çevrim içi yansımasıdır.  Forex bilgilerini takip eder ve yorumlar.
 • Evrensel Gazetesi: Emek evrenseldir sloganıyla yayınını sürdüren ve emekçinin yayında taraf olan gazete ülke ve dünya haberlerini yayınlarken haksızlıkların karşısında ve emekçinin tarafında olmaya özen gösteriyor. İngilizce yayını da mevcut olan gazete.
 • Gözlem Gazetesi: Güncel haberleriyle ve köşe yazılarıyla olaylara kapsamlı bir bakış açısı getiren gazete.
 • Güneş Gazetesi: Türk Medya Gurubu gazetesi. 2013 yılında TMSF tarafından el konulup bu guruba geçen diğer bir gazete. Diğerleri gibi haberleri günümüzün siyasi taleplerine uygun şekilde sürmekte.
 • Halkın Kurtuluş Yolu Gazetesi: Sosyalist düşünceye sahip gazetenin makale ve haberlerini okuyabilirsiniz. Halkçı ve anti-emperyalist düşünce ile kaleme alınmış haberler gündeme sosyalist bir ışık tutuyor.
 • Hürriyet Gazetesi: Türkiye Türklerindir sloganıyla yayın yapan ve uzun bir süre Doğan Medya gurubunun en önemli gazetelerinden olup AK Parti hükumetinin baskıları sonrası satılan ve Demirören Grubu’na geçen gazete. Halen Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden biri olmayı sürdürüyor. Avrupa’da da en uzun süreyle basılan Türkçe gazete.
 • Karar Gazetesi: Doğru haber, doğru kakar sloganıyla haber yapan sitenin günlük ve anlık haberleri ile köşe yazıları ve görüşlerini okuyabilirsiniz.
 • Milliyet Gazetesi: Ak Parti iktidarı sırasında Doğan Medya grubundan Demirören Grubuna geçen ve hükumet yanlısı haberler içeren bir diğer gazete ve haber sitesi. Basında güven sloganıyla yayın yapıyor.
 • Millî Gazete: Milli Görüş akımına yakınlığıyla tanınan gazete ve haber sitesi. “Önce Ahlâk ve Maneviyat” ilkesiyle yayın yapan site dini ilkelere göre yayın yapmakta ve “Hak Geldi, Batıl Zail Oldu” sloganını kullanmakta. Milli görüş’ün partisi Saadet Partisinin gündemine yakın haberler yayınlamakta.
 • Ortadoğu Gazetesi: “Ne mutlu Türküm diyene” sloganıyla yayın yapan ve günlük basılan gazetenin sitesinde hükumet ve parti siyaseti ağırlıklı haberler okuyabilirsiniz.
 • Önce Vatan Gazetesi: “Artık yeter önce vatan” sloganıyla yayın hayatına girmiş milliyetçi görüşleriyle tanınan bir haber ve köşe yazarları içeren gazete.
 • Posta Gazetesi: Ak parti hükümeti iktidarı sırasında Doğan grubundan Demirören grubuna geçen diğer bir gazete. Güncel haberlere ve hükumet icraatlarına yönelik bir yayın politikası izliyor.
 • Sabah Gazetesi: AK Parti iktidarı sırasında TMSF ile el konulan ve Turkuvaz Medya Grubu’a geçen gazete. Tirajı ile Türkiyenin en çok okunan gazeteleri içerisinde yerini korumakta.
 • Star Gazetesi: Uzan grubundan TMSF’nin el koymasıyla sahip değiştiren gazete. yayın ilkesini de bu yönde değiştirmiştir. El değıştirmeden önce Genc Parti söscülüğü yapan gazete sonrasında bir süre “Yeni Türkiye’nin Gazetesi” sloganı kullandıktan sonra “Milli İradenin Sesi” sloganını kullanmaya başlamıştır. Ak partisi yanlısı yayınlarıyla tanınır.
 • Sözcü Gazetesi: Türkiye’nin basın tarihi içerisinde çok yeni bir gazete olmasına rağmen medya üzerindeki hükumet hamlelerinden sonra hükumetten bağımsızlığını koruyan bir gazete olması nedeniyle yüksek tirajlara ulaşmış bir gazete. Bu özelliği ile hükumet yanlısı çevrelerin hedef göstermelerine maruz kalmıştır. Gündemi “Türkiye’nin tek gerçek gazete ve son dakika haber sitesi” sloganıyla takip ediyor.
 • Şok Gazetesi: Yarı erotik yarı gazete formatında haber ve magazin sitesi. İlişkilere dayalı sansasyon ve skandal haberleri içerir.
 • Takvim Gazetesi: AK Parti iktidarı ile TMSF aracılığıyla Turkuvaz (Sabah – ATV) grubuna geçen hükumet yanlısı gazete. Gezi olaylarında Christiane Amanpour ile hayalı bir röportaj yapıp Gezi olaylarını CNN’in organize ettiğini haber yapması ve ana sayfasından yayınlaması medya dünyasında halen gazetenin güvenirliği ile ilgili politikasını temsil eden olaylar içinde gündemini yitirmemiştir.
 • Türkiye Gazetesi: Hakikat gazetesi olarak yayın hayatına baslayan gazete sonradan Türkiye gazetesi ismini almıştır. Ülkemize abonelik sistemini ilk getiren gazete olma özelliği ile pazardaki yerini almış ve en çok basılan gazetelerden birisidir. Günlük gazete haberleri takibiyle birlikte, İhlas Holding’in basın ve yayın organı olarak holdingin ticari çıkarları doğrultusunda da yayın politikası gelişmektedir, hükumetlere yakınlığı veya uzaklığı da bu doğrultudadır.
 • Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi: Türkiye Odalar ve Borsalar birliğinin resmi yayın gazetesidir.
 • Vatan Gazetesi: Internet üzerinde GazeteVatan adresiyle yayın yapan günlük gazete. Akp iktidarı süresinde Doğan gurubundan Demirören Grubuna geçen bir başka gazete.
 • Yeni Asya Gazetesi: Gerçekten haber verir sloganını kullanan günlük haber gazetesi. Gazetenin amblem altı yazısında Said Nursî’nin bir sözü olan “Asya’nın bahtının miftahı meşveret ve şuradır” ifadesi bulunmaktadır. İnternet Sitesinde ayrıca “Ümitvar olunuz, şu istikbal inkılâbı içinde en yüksek gür sada İslâm’ın sadası olacaktır.” sözü de slogan olarak kullanılır. İslamcı bir gazetedir.
 • Yeni Asır Gazetesi: Turkuvaz Medya (ATV-Sabah) grubuna dahil olan bir başka gazetedir. Ak parti iktidarı döneminde TMSF’nin el koyduğu gazetelerden birisidir.
 • Yeni Mesaj Gazetesi: Prof. Dr. Haydar Baş’ın siyasi görüsleri doğrultusunda yayın yapan gazete Bağımsız Türkiye Partisi siyaseti doğrultusunda haber yapmakta.
 • Yeni Şafak Gazetesi: Site açıklamasında “ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hâkim olması için tüm gücümüzle çalıştık” ifadesini kullana gazete Noam Chomsky ile gerçekleştirdikleri röportajın bazı kısımlarının uydurma veya sahte olduğunun anlaşılmasıyla birlikte dünya gündeminde yayın ilkeleri tartışılan gazeteler içindedir. Siyasal İslamcı bir yayın ilkesine sahip gazetedir.
 • Yeniçağ Gazetesi: “Türkiye Türklerindir” ve “Dünyayı Türkçe Okuyun” sloganlarıyla yayın yapan gazete ulusalcı, Atatürkçü ve milliyetçi bir yayın politikası izlemektedir.
 • Yurt Gazetesi: “Bağımsız halk gazetesi” sloganıyla yayın yapan gazete, yayın ilkeleri doğrultusunda Sosyal Demokrasi Vakfı tarafından 2014 yılında İnsan Hakları Demokrasi Barış ve Dayanışma Ödülü’ne layık görülmüştür.
Azınlıklar ve Etnik cemaatlerin gazeteleri
 • Agos Gazetesi: Kendi açıklamasında Türkiyeli Ermenilerin sorunlarını kamuoyuna anlatmak amacıyla kuruldu. Ermeni cemaatini ilgilendiren, Türkiye-Ermenistan ilişkilerini konu alan haberler ve makaleler içeren bu siyasi aktüel gazete haftada bir yayın yapıyor.
 • Şalom Gazetesi:  Haftalık siyasi ve kültürel gazete. Türkiye Yahudi toplumuna yönelik bir haber sitesi.
Yükleniyor…