Doğal kaynaklar ve Reishi Mantarı

yazdı.

İlk yazımda kısaca ganoderma lucidum mantarı ile ilgili bilgiler vermiştim. Bu yazımda konuyu biraz daha açmak istiyorum. İnternet ortamında meyve, sebze ya da otların kullanım şekilleri ve sağlığa faydalarıyla ilgili yüzlerce yazı okumuşuzdur. Yüzyılların tecrübeleriyle sabit olan ve günümüz teknolojisiyle de desteklenen bu gibi şifa kaynağı maddelerin elbette ki doğru bir biçimde alınması, kesinlikle sonuç verecektir. Bunun yanında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, aldıklarımızın genetiği değiştirilmemiş organizma yani GDO’suz yerli tohumlardan üretilmiş olmasıdır. GDO’lu gıdalar, hastalıklara ve böceklere karşı direnç sağlamaktadır fakat rengi, kokusu, büyüklüğü farklı bir hale gelir. En ilginci de bu gıdaların insan vücudunda tamamen parçalanamamasıdır. Bu da beraberinde hormonal bozukluklar, alerjik hastalıklar gibi hasarları getirmektedir.

Bir diğeri ise, bu gıdaların mümkün mertebe doğal ve temiz ortamlarda, yani kimyasallardan, çevre kirliliğinden uzak yerlerde yetişmiş olmasıdır. Yoksa aldığımız besinler bizlere faydadan çok zarar verebilir. Günümüzde elde edilen meyve, sebze ve otların içinde, otuz kırk sene önceki gibi etki ve yoğunlukta bileşenlerin, vitaminlerin, minarellerin vs. olmadığı bir gerçektir. Bundan dolayıdır ki şifa olarak kullandığımız maddelerin etkileri az oluyor ve sonuca ulaşmada sorunlar yaşanıyor.

Son dönemlerde insanlardaki sağlık sorunları, hastalıklar gözle görülür bir şekilde artmıştır. Peki sağlıklı kalabilmemiz, kaliteli bir hayat yaşayabilmemiz için yapabileceğimiz kısa bir yol var mıdır? Kesinlikle vardır desem hayatınıza farklı bir bakış açısı, heyecan katmış olur muyum?

Reishi mantarı içeren diş macunuyla geçen sene tanıştım. Niyetimde hiç kullanmak yoktu. Mantarlı diş macununun ne faydası olabilirdi ki? Fakat ilk kullandıktan hemen sonra diş taşlarımı yumuşatıp dökmesi, haddinden fazla şaşırtmıştı beni. Böylesi güçlü bir etkiyi açıkçası hiç beklemiyordum. Eğer bu mantar ilk kullanışta diş taşlarımı döküyorsa vücuduma nasıl bir etki yapabilirdi?

Devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir